Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Staňte se členem ČSSD

a podpořte svobodu, solidaritu, spravedlnost a sociálně odpovědný rozvoj naší země!

Sdílíte sociálně demokratické hodnoty svobody, spravedlnosti a solidarity? Zajímáte se o politiku a veřejný život? Trápí vás současný stav české společnosti? Nesouhlasíte s politikou pravicové Nečasovy vlády?

Nadávat a kritizovat nestačí. Můžete se angažovat. Staňte se členy České strany sociálně demokratické.
Proč vstoupit do ČSSD?

1. ČSSD je nejstarší fungující českou demokratickou politickou stranou. Již více než 130 let se hlásí k hodnotám svobody, spravedlnosti a solidarity. Sociální demokraté bojovali v minulosti nejen za základní sociální vymoženosti (osmihodinový pracovní den, všeobecné volební právo, sociální zabezpečení) ale také bránili politickou svobodu proti nacistické i komunistické totalitě. ČSSD je jedinou sociálně demokratickou stranou v postkomunistické Evropě, která nevznikla transformací z komunistické strany.
2. Sociální demokraté hájí standardní západoevropský model sociálního státu proti pokusům české pravice o jeho demontáž, které ohrožují demokratický vývoj v naší zemi.

3. ČSSD je demokratickou politickou stranou otevřenou všem zájemcům o členství, kteří sdílí sociálně demokratické hodnoty. Nediskriminuje žadatele o členství na základě rasy, pohlaví nebo náboženství. Ve svém vnitřním fungování se opírá o stanovy a rozvinutý systém vnitrostranické demokracie. Prosazuje rovnost příležitostí a usiluje o větší zastoupení žen ve veřejném životě.

4. ČSSD nabízí svým členům řadu možností osobního rozvoje a uplatnění jejich schopností ve veřejném životě. Má propracovaný systém vnitrostranického vzdělávání a aktivně vyhledává nové talenty do veřejných funkcí. Umožňuje svým členům získávat nové zkušenosti, informace i společenské kontakty. Při výkonu jejich politických funkcí poskytuje svým členům odbornou podporu.

5. ČSSD není jen politickou stranou, ale i komunitou lidí sdílejících společnou hodnotovou orientaci. Spolupracuje s odbory, s občanskými iniciativami a hnutími na obranu sociální spravedlnosti a demokracie. Má kolem sebe síť přidružených organizací (Mladí sociální demokraté, Sociálně demokratické ženy, Masarykova demokratická akademie, Dělnické tělovýchovné jednoty), které umožňují jejím členům i sympatizantům rozvíjet řadu společenských, sportovních nebo odborných aktivit.

6. Pokud se rozhodnete stát členem ČSSD, kontaktujte organizaci ČSSD v místě Vašeho trvalého bydliště.

Více informací zde.