Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


ČSSD v Libereckém kraji žije a pracuje

So 2.října 2021

Přinášíme zásadní rozhovor s lídrem ČSSD v Libereckém kraji Josefem Jadrným a krajským předsedou ČSSD MUDr. Janem Mečlem před parlamentními volbami 2021.

 

-Jak si stojí ČSSD před blížícími se volbami?

 

Josef Jadrný: Jsem přesvědčen, že tradiční demokratická levicová strana s bohatou historií do parlamentu patří. Kdo jiný by hájil zájmy nás, obyčejných lidí.

 

Jan Mečl: Volebním průzkumům zásadně nevěřím, protože se většinou ukazuje, že se nezakládají na skutečném veřejném mínění

 

-Počítáte i s variantou, že by ČSSD zůstala mimo sněmovnu?

 

Josef Jadrný: Pokud přijdou všichni naši voliči k volbám a podaří se nám přesvědčit nerozhodnuté kvalitním programem, stát by se to nemělo.

 

Jan Mečl: Stát se to může. Já osobně zůstanu aktivně činný a do jiné strany se rozhodně nechystám.

 

-Proč by měli lidé volit sociální demokracii?

 

Josef Jadrný: Protože dlouhodobě hájíme zájmy většiny lidí.

 

Jan Mečl: Sociální demokracie tady určitě není pro oligarchy a další nejbohatší lidi v této zemi. Oba jsme se aktivně účastnili přípravy programu strany do těchto voleb a za ním si stojíme.

 

 

-Co je pro Vás v této chvíli nejzásadnějším politickým tématem

 

Josef Jadrný: Jak zvládneme covid a narušenou ekonomiku, lidé by měli mít kde bydlet a za poctivou práci by měli dostávat plat, který umožní důstojný život.

 

Jan Mečl: Z vlastní zkušenosti péče o mojí maminku vím, jaké problémy potkávají každodenně naše seniory. Populace nezadržitelně stárne, mladí mají málo dětí a to bude velká výzva do budoucnosti, kterou sociální demokracie bude muset řešit a jako jediná ji je schopna zvládnout.

 

-V čem se jako sociální demokraté chcete angažovat v Libereckém kraji?

 

Josef Jadrný: V oblasti životního prostředí, které je mi vlastní je to problém úbytku vody v části Libereckého kraje vlivem pokračující těžby v polském dole Turów. Dopady klimatických změn se musíme opravdu vážně začít zabývat i regionálně, abychom našim dětem předali krajinu tak nádhernou, jako si ji pamatujeme my.

Jan Mečl: Přál bych si, aby lidé nemuseli hledat doktora a jezdit za ním mnoho kilometrů, aby se zkrátily čekací doby na plánovanou péči, aby bylo více zdravotníků, protože zdraví si za peníze nekoupíme.

 

Desatero ČSSD

Vize ČSSD pro Česko 2030

Zadavatel / zpracovatel: ČSSD