Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Sociální demokraty povede do krajských voleb starosta Janova Dolu Josef Jadrný

Pá 5.června 2020

Dne 4. 6.2020 se konala krajská konference ČSSD Libereckého kraje. Delegáti rozhodli o složení kandidátky pro podzimní volby do krajského zastupitelstva.
 
Lídrem do voleb a kandidátem na hejtmana se stal s podporou 30 ze 41 přítomných delegátů Josef Jadrný, zkušený politik, bývalý zastupitel města Liberce, náměstek hejtmana Libereckého kraje v minulém volebním období a současný starosta obce Janův Důl. Ke své kandidatuře uvedl:
 
„V současné složité, a z běžné situace vykolejené době, je víc než kdy jindy nutné přijímat politická rozhodnutí, která ovlivní chod státu, krajů a obcí, ale hlavně našich občanů na dlouhou dobu dopředu. Sociální demokracie, jako tradiční zastánce těch slabších nebo oslabených ve společnosti, má právo tato rozhodnutí ovlivňovat.  Pevně věřím, že pocit jistoty a bezpečí, který do veřejného prostoru přinášíme voliči ocení a dovolí nám, abychom je v krajském zastupitelstvu reprezentovali.“

Na druhém místě bude kandidovat stávající předseda krajské organizace, krajský zastupitel, předseda Výboru zdravotnictví Libereckého kraje MUDr. Jan Mečl.

„Stále jsem přesvědčen, že bez sociální demokracie, což znamená autentické levice a zároveň tradiční politické strany, to v naší zemi nemůže fungovat dobře. Věřím, že se k nám voliči zase vrátí. Naši ministři ve vládě Jan Hamáček, Jana Maláčová  a další ukázali, že umíme zvládnout  krizovou situaci při pandemii, profesionálně a bez emocí. To bude země a náš kraj moc potřebovat v dalším období,“, uvedl Mečl.

V senátním obvodu Česká Lípa staví sociální demokraté do voleb dalšího starostu, Jaroslava Křupalu z Vrchovan. Na Českolipsku, kde ČSSD v minulosti již zvítězila, očekáváme vyrovnaný a čestný boj o přízeň voličů, protože náš kandidát rozhodně má co nabídnout.

„Kampaň ČSSD bude letos o poznání skromnější. Hlavním cílem bude seznámit voliče s výsledky naší práce na kraji, kde máme nyní na starosti agendu sociálních věcí a především s našimi plány do budoucna. Důležité bude také přesvědčit občany, že má smysl jít k volbám.“ dodal kandidát na 3. místě David Rašín.

 

příjmení kandidáta

jméno kandidáta

věk

povolání - odbornost

1

Jadrný

Josef

63

starosta obce Janův Důl

2

Mečl, MUDr.

Jan

55

primář Urologie Krajská nemocnice Liberec

3

Rašín

David

28

zástupce vedoucího výroby

4

Hudec

Tomáš

49

živnostník

5

Křupala

Jaroslav

47

starosta obce Vrchovany

6

Hauzer, Ing.

Jiří

35

zastupitel města Osečná

7

Průcha

Josef

59

technik regionálního rozvoje

8

Císař, Mgr.

Pavel

54

sportovní pedagog

9

Kolomazník

Stanislav

62

pracovník v sociálních službách

10

Štěpánková

Eva

54

zdravotní sestra

 

MUDr. Jan Mečl
předseda KP ČSSD Libereckého kraje