Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Jana Maláčová, ninistryně práce a sociálních věcí navštívila Liberecký kraj

Čt 6.února 2020

Ve středu, 5. února zavítala ministryně práce a sociálních věcí Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc. do Libereckého kraje. Po celý den ji provázel náměstek hejtmana Libereckého kraje za ČSSD Mgr. Pavel Svoboda. V turnovské části výjezdu také krajský zastupitel za ČSSD Tomáš Hudec a starosta Janova Dolu Josef Jadrný (ČSSD). V Jablonci nad Nisou a Liberci se připojila krajská koordinátorka pro seniory Mgr. Pavla Řechtáčková (ČSSD).
 
Svoji návštěvu paní ministryně zahájila v Domově důchodců Pohoda v Turnově, kde nejprve neformálně diskutovala se studentkami zdravotnické školy. V doprovodu ředitele Zdravotně sociálních služeb Turnov Jaroslava Cimbála se seznámila se stavbou Alzheimer centra, na které významně přispělo MPSV. Ministryně se zajímala o jeho provoz a problémy s tím spojené, jako je mj. potřeba dovybavení prostor centra.
 
Návštěva pokračovala v Liberci, ve specializovaném pracovišti Sarema, sídlící v Jedličkově ústavu. Zde se seznámila s postupy rehabilitace pacientů po těžkých nehodách a traumatických úrazech, nebo s vrozenými vadami pohybového ústrojí. Zařízení se rovněž specializuje na rehabilitaci příslušníků záchranných složek, jež utrpěli úrazy při výkonu svého povolání.
 
Další zastávkou bylo Centrum sociálních služeb v Jablonci nad Nisou, kde se setkala se seniory při debatě, kterou pořádali Senioři ČR Jablonec nad Nisou, na téma zásluhovost důchodů a prezentace spravedlivé důchodové reformy.
 
Výjezd byl zakončen setkáním a debatou se členy ČSSD v Domě kultury v Liberci. 
 
 
MUDr. Jan Mečl
předseda KP Libereckého kraje