Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Tisková zpráva - příprava na volby do KZ

Čt 28.listopadu 2019

           Ve středu, 27. listopadu se v Libereckém kraji konala již třetí ze čtyř Okresních konferencí ČSSD, které mají mimo jiné za úkol nominovat kandidáty do krajských voleb v roce 2020. Nyní čekáme na výsledky Okresní konference v Semilech, která proběhne na konci měsíce ledna. Příprava kandidátní listiny vyvrcholí v březnu roku 2020, kdy bude schválena konečná podoba kandidátní listiny a bude známé i jméno lídra, který sociálně demokratickou kandidátku do krajských voleb povede.

ČSSD volí kandidáty navržené od úrovně místních organizací přes okresní a definitivně je schvaluje kraj. Okresy Česká Lípa a Liberec v minulých týdnech navrhly kandidáty na lídra do krajských voleb. Jsou jimi pan Jaroslav Křupala, starosta obce Vrchovany na českolipsku a pan Josef Jadrný, starosta obce Janův Důl. Rozhodnutí o jménu lídra proběhne právě na krajské konferenci.

„Vnitrostranicky se dlouhodobě na volby připravujeme, i když se budou konat za necelý rok, protože kromě kvalitních lidí na kandidátce je pro nás nesmírně důležitý i program do nového volebního období 2020 – 24. Jak si představujeme budoucnost našeho kraje, chceme sdělit voličům při zahájení volební kampaně,“ uvedl předseda KP ČSSD Liberecko.

 

MUDr. Jan Mečl
předseda KP ČSSD Liberecko