Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Tisková zpráva - představení kandidátky do komunálních voleb v Liberci

Čt 21.června 2018

ČSSD se intenzívně připravuje na podzimní komunální volby v říjnu 2018. V Libereckém kraji chceme kandidovat do zastupitelstev v celkem 20 obcích a městech. Proces příprav a schvalování kandidátních listin uzavřeme 30. 6. 2018.
 
Dne 20. června 2018 se konala v Domě kultury Městská konference ČSSD v Liberci. Delegáti hlasovali o předloženém návrhu a schválili pořadí kandidátů do voleb do Zastupitelstva Statutárního města Liberec:
 
1.    MUDr.     Jan Mečl
2.    Mgr., Bc.  Pavla Řechtáčková
3.                     Adam Dušek
4.                     Denis Fontana
5.                     Milan Šír st.
 
Za lídra byl navržen a schválen MUDr. Jan Mečl, zastupitel Statutárního města Liberec a Libereckého kraje a předseda Zdravotního výboru kraje.  Ve svém projevu k delegátům konference Mečl zdůraznil, že ČSSD v Liberci je v krizi a bude velmi těžké bojovat v silné konkurenci o přízeň voličů. „Musíme mobilizovat všechny členy strany a především voliče, protože další pokles by byla pro všechny těžká rána. Sociální demokracie je tady 140 let a na politickou scénu vždy patřila a patřit musí.  Máme vynikající odborné zázemí a je mezi námi mnoho skvělých lidí, co chtějí pracovat,“ řekl lídr pro komunální volby.
 
Program do voleb bude vycházet z tradičních ideálů sociální demokracie a má ambici přinést racionální pohled na fungování našeho města.  K tomu Mečl poznamenal: „Mám jasný plán a vizi, jak dál. Nechci soutěžit s ostatními stranami, kdo postaví na náměstí větší kolotoč. Během kampaně ukážeme lidem, jak je na tom Liberec z hlediska zanedbaných oprav ulic, chodníků, ale i městského bazénu. Už nechci dál jen záplatovat díry, příliš mnoho oprav je nekvalitních a provizorních, takhle to přece nejde dělat do nekonečna. Málo se myslelo v posledních letech na seniory, příkladem je například doprava do nemocnice - pokud nejedete sanitkou, je to často utrpení a stres. Téměř vůbec se nestaví, chybí byty pro mladé rodiny a také občany s nižšími příjmy nebo důchody.“
 
V programu pro Liberec také představíme nové možnosti slev pro občany a zároveň navrhneme, jak udržet vyrovnané financování zadluženého města.  Myslíme si, že více ulevit by mělo město cíleně lidem, kteří to skutečně potřebují a také ocení.
 
Detailní program představíme v průběhu léta a v horké části kampaně. K tomu Mečl dodává: „V únorovém vydání Libereckého radničního zpravodaje jsem psal o problematice parkování u nemocnice a následně se to objevilo jako bod programu u jedné z konkurenčních stran. Osobně mi to nevadí, důležitý je výsledek pro občany města, ne kdo s tím přišel. Mám připraveno ještě několik překvapení, nejen pro volební kampaň, ale především chceme nabídnout občanům Liberce naději na lepší budoucnost.“.