Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Stanovisko k aktuální povolební situaci

Út 24.října 2017

Dne 23. října 2017 se na mimořádném zasedání sešel Krajský výkonný výbor ČSSD Libereckého kraje. Jednání svolal předseda KVV MUDr. Jan Mečl, na základě neočekávaného hlubokého propadu strany v parlamentních volbách a po četných reakcích z členské základny.  „V Libereckém kraji jsme ve volbách obhajovali 2 poslanecké mandáty za ČSSD. Voliči ale rozhodli, že v dalším období nebudeme mít ve sněmovně žádného poslance za náš kraj a to je pro nás těžká ztráta,“ sdělil předseda KVV MUDr. Mečl. 
 
Na jednání KVV po krátké diskuzi rezignovalo na své funkce k datu konání nejbližší Krajské konference 8 z 9 přítomných členů výboru, v čele s předsedou KVV. K tomu Mečl uvedl: „Nedovedu si představit, že bychom se po tomhle tragickém výsledku zachovali jinak, než abychom dali své funkce k dispozici. Totéž očekáváme od vedení strany.“
 
V dalších usneseních Krajský výkonný výbor požádal o co nejrychlejší svolání mimořádného sjezdu ČSSD a také, aby strana odešla do opozice. „Příští rok nás čekají komunální volby a je třeba dát stranu rychle dohromady a nabídnout občanům silné a důvěryhodné osobnosti. Není možné čekat na sjezd do dubna příštího roku. Osobně bych chtěl v započaté práci pokračovat, rozhodnutí padne na krajské konferenci, kde předložím kritickou analýzu volebních výsledků v našem kraji,“ dodal odstupující předseda KVV Mečl.

 

MUDr. Jan Mečl

předseda KVV ČSSD Libereckého kraje