Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Důchody musí růst stejně jako platy

Pá 13.října 2017

Díky současné vládě se od ledna zvednou důchody v průměru o 475 korun za měsíc. "Kdybychom nezměnili zákon, navýšená částka podle původního vzorce by byla poloviční, činila by pouze 235 korun", uvedla ministryně práce a sociálních věcí a lídryně ČSSD v Libereckém kraji Michaela Marksová. 
 
ČSSD je dlouhodobě zastáncem navyšování důchodů. V budoucnu je chce navázat nejen na inflaci, ale také na reálné zvyšování průměrného platu v ČR. Díky tomu budou důchody kopírovat skutečné bohatnutí obyvatel.
 
Zároveň sociální demokracie prosazuje jasné zastropování věku do důchodu na 65 let a pro velmi náročné profese chce zavést systém předdůchodů.  
 
ČSSD zároveň chce zlepšovat podmínky seniorů v pečovatelských domech a rozšiřovat síť sociálních služeb tak, aby byly dostupné napříč celou republikou. „Nemáme důchodce jen ve velkých městech, velká část naší nejstarší populace žije v menších obcích, kde různá zdravotnická zařízení z důvodů úspor mizí. Tomu chceme zabránit. Zdravotnická zařízení, domy pro seniory a služby, pokud senior zůstává ve svém bydlišti, musí být dostupné pro všechny, “ uvedla ministryně Marksová.
 
 
 
PhDr. Jiří „Neny“ Nenutil
krajský volební manažer ČSSD Libereckého kraje
Tel: 728 915 101, e-mail: dr@neny.cz