Liberecký kraj

Aktuálně

Účastníci libereckého skiatlonu se radovali z dárků Libereckého kraje

Čt 3.března 2016

Nejen ti, co stanuli na stupíncích vítězů, ale všichni závodníci devátého ročníku Libereckého Skiatlonu 2016 odjížděli z lyžařského klání s drobnými dárky, které jim věnoval Liberecký kraj.

Nad závodem si vzala totiž záštitu náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lenka Kadlecová. Lyžařům kromě produktů místních farmářů věnovala i knihu Lázně, o proměně architektonicky cenné liberecké památky, neorenesančních městských lázní, v moderní sídlo Oblastní galerie Liberec.

Závod se uskutečnil první březnový den v areálu Centra sportu MV v Jablonci nad Nisou. Pro zaměstnance hasičských sborů a jejich rodinné příslušníky z celé republiky připravuje Skiatlon každý rok HZS Libereckého kraje. Na start se postavilo 40 lyžařů, z toho 2 ženy.

„Liberecký Skiatlon má už dlouhou tradici. Ukazuje zdatnost našich hasičů a zaměstnanců sborů. Obdivuji nasazení, které do skiatlonu vkládají jak lyžaři, tak organizátoři. Jsem ráda, že i Liberecký kraj přispěl drobnými dárky k úspěchu celé akce a dobrému pocitu všech závodníků. Lyžařům, kteří přijeli z jiných krajů, budou naše ceny připomínat Liberecký kraj. A právě proto jsme jim věnovali produkty našich farmářů a knihu Lázně,“ řekla náměstkyně hejtmana pro resort sociálních věcí Lenka Kadlecová.

V mužích do 35 let zajel nejlepší čas Jaroslav Hýbl (HZS OLK, Zábřeh na Moravě) s časem 31:54 minut. Právem mu tedy náležela putovní přilba Libereckého Skiatlonu a také zvláštní cena pro nejrychlejšího muže Skiatlonu – víkendový pobyt pro dva s polopenzí v penzionu PLOC v Harrachově. Stříbrnou příčku obsadil Tomáš Berger z HZS Pardubického kraje, čas 33:59. Třetí místo získal za čas 37:31 Jiří Veselý z HZS hl. m. Prahy.

Mezi muži nad 35 let kraloval stejně jako vloni Milan Smatana ze stanice Jeseník, trať zvládl za 32:06 minut. Na druhém místě skončil Jiří Vavruška z jablonecké stanice, který trať absolvoval v čase 33:12. Na bronz si sáhl Daniel Kouřil z HZS SŽDC Česká Třebová, čas 34:35. Toto pořadí závodníků bylo úplně stejné jako v loňském roce.

V mužích nad 50 let vybojoval příčku se skvělým časem 37:11 Michal Valenta z HZS hl. m. Prahy. Zastoupena byla také kategorii „Příchozích", kde zcela jasně s časem 32:52 vybojoval zlato domácí Jaromír Šimůnek (SKP Kornspitz Jablonec).

Zdroj: KÚ LK