Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Udrží si Liberecký zpravodaj krásné třetí místo v republice?

Út 31.března 2015

Jen co se noví vládci Liberce chopili moci, nevynechají jedinou příležitost k tomu, aby zdůraznili, jak jsme my, jejich předchůdci, dělali všechno špatně. Město prý za nás strádalo a upadalo, skoro nic se nepostavilo a neopravilo, úředníci magistrátu byli utrápení a bez chuti do práce. K šíření své „osvěty“ využívá koalice i Liberecký zpravodaj vydávaný městem. Liberecký zpravodaj nemá doposud ze strachu z plurality názorů, z obavy z vlivu opozice, ani jmenovanou, natož fungující novou redakční radu.
 
Co by tomu asi řeklo protikorupční občanské sdružení Oživení, které analyzuje radniční zpravodaje v celé republice? Které zkoumá, jestli vedení samospráv nezneužívá radniční periodika k samochvále za veřejné peníze, a jestli tak nedochází k narušování rovné politické soutěže místních politických uskupení? My, to špatné bývalé vedení města, můžeme být v klidu.
 
Ne Změna pro Liberec, která si tak zakládá na image bojovníků proti korupci a proti zneužívání veřejných prostředků k soukromým účelům, ale bývalá koalice v čele s ČSSD totiž získala za vyvážený obsah zpravodaje třetí místo v celorepublikovém žebříčku. Úspěch je o to cennější, že sdružení Oživení hodnotilo čísla od dubna do září 2014, tedy ta před komunálními volbami. Není snad třeba ani říkat, že jde o období, kdy v předvolebním boji stoupá riziko využití radničního periodika ke skryté politické kampani. A my obstáli na výbornou!
 
„Liberecký zpravodaj přináší i různé názory na politiku radnice. Poskytuje občanům hodně informací o aktivitách radnice i jejího vedení /…/, vedení radnice je zobrazováno v rozumné míře,“ uvádí se mimo jiné v celkovém hodnocení na webu hlasnatrouba.cz.
 
Za bývalé vedení města děkuji Oživení za zhodnocení naší práce. Přejeme 45 tisícům libereckých domácností, jimž chodí zpravodaj do poštovních schránek, aby se nové vedení města vyvarovalo zneužívání veřejných peněz k vlastním politickým cílům. Tak, jak jsme se tomu úmyslně vyhýbali my. Přejeme občanům, aby se ve Zpravodaji dočkali více vyvážených informací, více pestrosti, více otevřenosti k odlišným postojům – tak, jak se to ve Zpravodaji dařilo nám. Aby byl Zpravodaj méně radnice a více občanů. A aby si i při dalším hodnocení udržel námi nastavenou laťku, která jej vynesla na třetí místo v republice.

 
Mgr. Martina Rosenbergová - zastupitelka SML za ČSSD