Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Krajská organizace ČSSD se rozhodla vstoupit do koalice na kraji

Po 23.února 2015

Po několikatýdenním vyjednávání s potencionálními koaličními partnery a dlouhé diskuzi uvnitř strany se členové Krajského výkonného výboru České strany sociálně demokratické v Libereckém kraji rozhodli, že do koalice se Starosty pro Liberecký kraj a Změnou vstoupí. Hlavním důvodem je fakt, že cítí povinnost přijmout zodpovědnost za stabilitu Libereckého kraje.

 „V zásadních otázkách jsme našli společnou řeč a průnik našimi programovými prioritami. V tuto chvíli jdou stranou neshody z minulosti, vnímám to tak, že před námi jsou nejméně necelé dva roky práce a to je pro nás nejdůležitější,“ říká Lenka Kadlecová, předsedkyně KVV ČSSD a šéfka krajských zastupitelů.

Za ČSSD byli do Rady Libereckého kraje nominováni: Mgr. Lenka Kadlecová na pozici radní pro sociální věci a RNDr. Vít Příkaský do funkce radního pro regionální rozvoj. Oba mají co nabídnout, na těchto postech využijí své předchozí pracovní zkušenosti.

 

„Lenka Kadlecová i Vít Příkaský mohou pomoci svými znalostmi, a stát se tak hodnotným přínosem pro chod kraje a život jeho obyvatel,“ vysvětluje důvody Radek Cikl, místopředseda KVV ČSSD.

Jedním z bodů, u kterého se rozeběhla diskuse uvnitř krajské organizace, je obvinění hejtmana Martina Půty. „Členové ČSSD ctí presumpci neviny, sami jsme nejednou okusili, jak účelová trestní oznámení mohou být a že se mnohdy jedná jen o nefér způsob politického boje,“ připomíná Vít Příkaský.

 

 

Krajský výkonný výbor ČSSD Libereckého kraje