Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Krajský výkonný výbor Libereckého kraje povede Lenka Kadlecová

Čt 15.ledna 2015

 Krajský výkonný výbor ČSSD v Libereckém kraji dnes v podvečer zvolil výraznou většinou hlasů (v tajné volbě 73 z celkem 83) do svého čela Lenku Kadlecovou. Ta v současné době vede opoziční zastupitelský klub sociální demokracie v krajském zastupitelstvu. Znamená to, ze ČSSD má od nedávného úmrtí bývalé poslankyně Hany Orgoníkové ve vedení svých krajských organizací opět ženu.

"Mým cílem je především zlepšit komunikaci uvnitř organizace i navenek a obnovit kvalitní vztahy naší krajské organizace s pražskou centrálou strany. Myslím, ze ČSSD nyní více než kdy jindy potřebuje být jednotnou stranou, protože jsme už prakticky jediná tradiční politická strana, která dokázala čelit vzestupu nových politických hnuti. Chci zároveň nastavit novou tvař naší strany občanům v Libereckém kraji. Měli bychom být více otevření a musíme umět naslouchat skutečným problémům našich voličů. Mým úkolem je dovést ČSSD za dva roky ke krajským volbám a uspět v souboji jak myšlenek, tak i skutečných činů," řekla po svém zvolení Lenka Kadlecová. Ta se nyní stane i členkou širšího vedeni strany.

Delegáti krajské konference dnes také podpořili předsedu strany a premiéra Bohuslava Sobotku, který chce na březnovém sjezdu strany obhajovat stranickou funkci. Podpořili také nominaci Milana Chovance na prvního místopředsedu. Na pozici řadových místopředsedů získali podporu Lubomír Zaorálek, Martin Starec, Michaela Marxová-Tominová nebo Lenka Teska Arnoštová. Neuspěl naopak ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier a Jan Hamáček. Na předsedu Ústřední kontrolní komise ČSSD delegáti navrhli stávajícího předsedu Vojtěcha Mynáře.

 

KVV ČSSD Libereckého kraje