Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Okresní výkonný výbor v Liberci ČSSD povede Lukáš Vorel

Út 2.prosince 2014

Liberecká ČSSD pokračuje ve změnách, které započala v letošních komunálních volbách. V první desítce kandidátů představila nové tváře, které zabíraly celé spektrum odborníků napříč různými profesemi. V současné době podniká další kroky vedoucí k obměně v orgánech strany na okresní úrovni.

Účastníci okresní konference, která se konala minulý týden, si za předsedu Okresního výkonného výboru v Liberci (OVV) zvolili Lukáše Vorla – osmatřicetiletého ekonoma, který se mimo jiné zasloužil o to, že Liberec získal titul Evropské město sportu. Nově zvolený předseda na prosincovém zasedání OVV představil své vize.

„Společně budeme vysvětlovat voličům důležitost levicové politiky jako nezbytné součásti moderní demokracie a budeme se snažit obnovovat důvěru v Českou stranu sociálně demokratickou. Budeme přicházet s jasnými levicově laděnými postoji tak, aby si veřejnost uvědomovala, že jsme stranou, která chce dostát svým zásadám a je jednou z mála tradičních politických stran. Pokusíme se přesvědčit více občanů o tom, že jsme tu pro ně a že je pro nás prvořadým úkolem věnovat se jejich potřebám,“ řekl Lukáš Vorel.

Mimo jiné se chce také pokusit rozšířit členskou základnu. Nově příchozím chce nabídnout perspektivu v podobě zapojení se do dění ve straně, která má budoucnost.

Volba nového předsedy OVV proběhla také v okresu Semily, kde skončil dlouholetý předseda Michal Kraus. Toho nahradila Milena Frenclová, kterou si zvolili členové okresní organizace.