Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


ČSSD se v Jablonci dohodla na koalici s ODS

Čt 20.listopadu 2014

Na základě událostí posledních několika málo dní, kdy těsně před podpisem koaliční smlouvy zkrachovala vyjednávání s hnutím ANO, se ČSSD v Jablonci nad Nisou domluvila pro období 2014 – 2018 na spolupráci s vítěznou ODS.

„I když nejsme s občanskými demokraty za jedno v některých programových bodech a nesouhlasíme s některými jejími kroky, které jsme hlasitě kritizovali během uplynulého čtyřletého období, kdy na radnici vládli, po rozpadu téměř jisté koalice s hnutím ANO cítíme povinnost vůči svým voličům. Přestože jsem před časem říkal, že s ODS já osobně do koalice nepůjdu, uvědomil jsem si, že nemohu zklamat důvěru voličů, kterou ve mě vložili. Jsme připraveni přihlásit se k zodpovědnosti za chod města, a to i za cenu dříve odmítané koaliční platformy,“ vysvětluje Pavel Svoboda, jednička jablonecké kandidátky za ČSSD.

ČSSD věří, že i přes některé rozdílné programové priority bude dohodnutá koalice složená z ČSSD, ODS, Domova, Nové budoucnosti pro Jablonec a TOP09 funkční, a její rozmanitost daná širokým politickým spektrem se stane zárukou činorodé správy města. „Za nás mohu říci, že chceme být jakýmsi korektivem, díky kterému neprojdou za zády kontroverzní záležitosti. Zároveň chceme umožnit uplatnění konstruktivních návrhů vzešlých z řad opozice, například v případě Změny pro Jablonec těch v oblasti územního plánování a architektury,“ pokračuje Pavel Svoboda.

V průběhu vyjednávání již přišlo na přetřes i personální obsazení postů. Primátorem by zůstal Petr Beitl (ODS), jeho statutárním náměstkem humanitní gesce by se stal Pavel Svoboda (ČSSD), společně s ním by se do řízení města zapojil ve funkci náměstka primátora Lukáš Pleticha (ČSSD), který by měl na starosti jeho rozvoj a o finance by se staral rovněž v pozici náměstka Miloš Vele (ODS).

Zastupitelský klub ČSSD Jablonec nad Nisou