Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Liberecká ČSSD mění město pod Ještědem k lepšímu již čtyři roky. A chce v tom i nadále pokračovat

St 3.září 2014

Měníme Liberec k lepšímu. Motto, s jakým Česká strana sociálně demokratická vstupuje do volební kampaně před podzimními komunálními volbami do Zastupitelstva statutárního města Liberec, je odrazem práce sociálnědemokratických zastupitelů v průběhu posledních čtyř let. A zároveň i příslibem do budoucna.

„Když se ohlédnu zpětně na končící volební období, myslím si, že jsme si vedli dobře. Město nezbankrotovalo, jak nám bylo prorokováno, ale naopak se nám daří město oddlužovat. Zachovali jsme rozsah služeb, které zkvalitňují a zjednodušují život ve městě a posunuli jsme Liberec o kus dopředu. Namátkově mohu zmínit zachování vyrovnaného rozpočtu, záchranu budovy Městských lázní, postupnou, ale viditelnou proměnu největšího libereckého sídliště Rochlice, ale dobrou práci jsme odvedli také například v oblasti transparentnosti chodu úřadu,“ říká současná primátorka SML a jednička na kandidátce sociálnědemokratické strany v letošních volbách.

A v nastaveném trendu pozitivního rozvoje města chtějí zástupci ČSSD i nadále pokračovat. Ve zcela nové týmové sestavě, složené ze skutečných odborníků a špiček ve svém oboru napříč profesním spektrem.

Volební program, s jakým ČSSD do klání vstupuje, se může zdát proti jiným politickým stranám stručnější. „My však považujeme spoustu kroků, které ostatní strany vyzdvihují, za samozřejmost a v našem volebním programu poukazujeme na oblasti, u kterých jsme se přesvědčili za toto volební období, že je na nich nutno zapracovat a jsou našimi prioritami. Je komplexní a zahrnuje všechny aspekty, které ovlivňují život obyvatel Liberce,“ vysvětluje Martina Rosenbergová.

Přiblížit program a cíle kandidátů lidem chce ČSSD při setkávání s občany v jednotlivých čtvrtích města pod Ještědem. Ta se uskuteční ne zcela obvyklou formou. S nadsázkou se dá říct, že tradiční, ovšem již okoukaný předvolební guláš doplní tým o ještě větší laskominy. Při povídání s kandidáty si Liberečané budou moci pochutnat na zabijačkových specialitách, které jim ČSSD nabídne.

„V žádném případě se nechceme nechat strhnout k negativně koncipované kampani, kterou již zahájili, nebo spíše téměř čtyři roky soustavně vedou, někteří naši političtí protivníci. I proto jsme se rozhodli zorganizovat přátelské sportovní utkání mezi jednotlivými stranami kandidujícími do libereckého zastupitelstva, a to formou změření sil ve fotbalovém turnaji, které se uskuteční 27. září 2014 na hřišti v Růžodole. Všichni jsou zváni, stejně jako na následný dětský den v odpoledních hodinách,“ láká Martina Rosenbergová.