Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Sociální demokraté slyšeli růst trávu oprávněně

St 30.července 2014

Rada Libereckého kraje zrušila na svém zasedání dne 29. července 2014 Protikorupční komisi. Po roce a čtvrt tak ukončila její nadbytečnou existenci. A ač jde o krok správným směrem a krajští zastupitelé za ČSSD se s ním jednoznačně ztotožňují, přece jen se zde prostor ke konstruktivní kritice najde.

„Rada tak měla udělat dávno. My jsme na nepotřebnost a nadbytečnost Protikorupční komise a na absenci jakékoliv koncepce její činnosti v podobě slibované Protikorupční strategie Libereckého kraje poukazovali již na konci října loňského roku! Trvalo však ještě dalších devět měsíců, než k tomu samému došla Rada Libereckého kraje. A v podstatě se ve svém odůvodnění shoduje s námi tehdy uváděnými argumenty – nečinnost a zbytečně vynaložené peníze vyplácené jejím členům. Ke dni zrušení jde již o statisíce z kapes daňových poplatníků,“ upozorňuje Lenka Kadlecová, šéfka zastupitelského klubu ČSSD.

S ohledem na fakt, že zřízení komise bylo styčným bodem koaliční smlouvy uzavřené mezi Starosty pro Liberecký kraj a Změnou pro Liberecký kraj, bude zajímavé sledovat, jaký postoj ke zrušení zaujme šéf Změny Jan Korytář. A také by klub zastupitelů za ČSSD zajímalo, jak její několik měsíců trvající neaktivitu Jan Korytář vysvětlí.

Klub zastupitelů ČSSD