Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Malí fotbalisté bojovali srdcem

So 17.května 2014

Ani permanentní déšť sobotního dopoledne neodradil bojovníky ve fotbalových dresech o snahu o co nejlepší umístění na již druhém ročníku fotbalového turnaje pro děti z dětských domovů s názvem Severský turnaj v malé kopané 2014, pořádaného Sborem dobrovolných hasičů Liberec Sever, pod záštitou Richarda Falbra (poslance EP za ČSSD) a Lukáše Vorla (kandidáta na poslance EP za ČSSD a zástupce pro střední a východní Evropu při ACES Europe).

Tentokrát měly na turnaji své zástupce dětské domovy z Jablonného v Podještědí, Krompachu, Jablonce nad Nisou a Deštné. Poslední jmenovaní si odvezli první místo ve starší kategorii (10-14 let), následováni jabloneckým družstvem, na třetí příčce stanuly děti z Jablonného v Podještědí. Mladší kategorii ovládlo družstvo jablonné v Podještědí, na druhém místě skončili Krompachští (v této kategorii soutěžila jen dvě družstva).

„Při výběru pohárů pro vítěze nezvolili pořadatelé klasické poháry, ale dali přednost ručně vyráběným pohárům lidmi se zdravotním postižením z chráněné dílny občanského sdružení Tulipán. Zástupcům dětských domovů zúčastněných družstev byly předány finanční poukazy v hodnotě 12.500 Kč na odběr sportovního zboží u partnera akce Sport Brzák. Velké poděkování patří všem zúčastněným, pořadatelům a sponzorům, bez kterých by tento tradiční turnaj nemohl proběhnout,“ říká Jan Čmuchálek, který je jednak součástí SDH Liberec Sever, zároveň pak členem KVV ČSSD pro Liberecký kraj.

Fandit malým fotbalistům přišli za ČSSD mimo jiné krajský předseda Robert Dušek, kandidát na poslance do EP Lukáš Vorel, šéfka krajských zastupitelů Lenka Kadlecová nebo krajský zastupitel a bývalý radní Vít Příkaský.

Fotografie zde.