Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Studenti si prohlédli sídlo Evropského parlamentu

Pá 22.listopadu 2013

Více jak 60 studentů Střední průmyslové školy stavební v Liberci spolu se třemi pedagogy přijalo pozvání europoslance Roberta Duška na prohlídku jednoho ze sídel Evropského parlamentu. Návštěvu Štrasburku v polovině listopadu sice provázelo nepříznivé počasí v podobě deště, i tak si však liberečtí studenti výlet patřičně užili.

V úvodu si studenti na půdě Evropského parlamentu (EP) vyslechli informace o historii a současnosti Evropské unie a Evropského parlamentu. Následovala diskuze s Robertem Duškem a jeho jak stranickým, tak i europarlamentním kolegou Richardem Falbrem na téma praktických činností parlamentu. Návštěva pokračovala prohlídkou budovy EP a zhlédnutím zasedání europoslanců.

Studenti uvítali i odpolední část programu, kdy navštívili chloubu Štrasburku - katedrálu Notre-Dame, která je jedním z nejlepších příkladů vrcholně gotické architektury a ačkoli dnes leží na francouzském území, architektonicky náleží spíše do tradice německého gotického stavitelství. Krásy města pak mohli obdivovat při plavbě po štrasburském kanále.