Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Reakce na článek vydaný 29.6.2013 v liberecké části deníku MF DNES

Čt 4.července 2013

Reakce na článek 7 dní  aneb „Lákají voliče na špek! Skočí jim na něj někdo?“ vydaný 29.6.2013 v liberecké části deníku Mladá fronta DNES.

Přečtení tradiční sobotní glosy s názvem 7 dní v kraji mě opět přesvědčilo, jak v sobě někteří zaměstnanci liberecké redakce Mladá fronta DNES nesou zášť vůči České straně sociálně demokratické a zcela viditelně bez ohledu na novinářskou etiku, kladoucí důraz na vyváženost článků a nestrannost, manipulují s veřejným míněním. S ohledem na opětovné uvedení lživých, spekulativních a smyšlených informací na výše zmíněný článek reaguji.

Za prvé: 
Autorovi článku, redaktorovi Janu Šebelkovi, zřejmě již neslouží paměť. Jinak by si jistě vzpomněl, jak to bylo po komunálních volbách 2010: zatímco v Liberci se jednalo o koalici čtyř politických subjektů – Změna, ČSSD, LO a USZ, ve Vratislavicích nad Nisou (kde vítězem voleb byli Starostové pro Liberecký kraj v čele s lídrem Lukášem Pohankou) dva zastupitelé ČSSD narychlo podepsali dohodu s ODS. Na základě těchto skutečností obdržel sekretariát Okresního výkonného výboru ČSSD v Liberci otevřený dopis Jiřího Šolce, kde jako lídr LO (Liberec občanům – hnutí, které se pasovalo jako jakási součást Starostů pro Liberecký kraj) důrazně žádal ČSSD z titulu budoucího koaličního partnera, aby přehodnotila situaci ve Vratislavicích, a aby zástupci ČSSD podpořili vítězné Starosty pro Liberecký kraj. Následovalo zasedání Okresního výboru ČSSD, který doporučil zastupitelům Jaroslavu Šplíchalovi a Pavlu Jeništovi přehodnotit dohodu s ODS (která v Liberci skončila v opozici). Jaroslav Šplíchal odmítl a Pavel Jeništa tuto situaci řešil rezignací na svůj mandát zastupitele. Důrazně odmítám, že místo energetika Mgr. Pavla Jeništy má jakoukoli souvislost s povolebním vyjednáváním ve Vratislavicích n.N. Je to zřejmé i z faktu, že Šplíchal, který podobné pomluvy rozhlašoval do médií, byl pravomocně odsouzen pro trestný čin pomluvy podmínečným trestem. Redaktor Šebelka by si měl také ověřit skutečnou odbornost Mgr. Jeništy, než ho začne veřejně urážet v médiích.
V žádném případě tedy nešlo o žádné tajné dohody, jak redaktor ve svém článku uvádí, ale o standardní a otevřené povolební vyjednávání. Je opravdu s podivem, že lídr vítězné strany jedná o podpoře, aby se stal starostou…

Za druhé:
Chtěl bych zdůraznit, že ČSSD v Libereckém kraji se nemá nic společného s „magazínem“ ŠPEK, který se v posledních dnech objevil ve schránkách, a který je podle veřejných zdrojů soukromou aktivitou pana Vindušky. Naše názory prezentujeme na oficiálních tiskových konferencích nebo prostřednictvím, tiskových zpráv. Připomínám, že Martin Sepp, o kterém je ve „Špeku“ zmínka, má v současné době pozastavené členství v ČSSD. 

Robert Dušek, předseda KVV ČSSD Libereckého kraje