Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Novináři a "novináři"

Út 25.září 2018

Alergie je na různé pokrmy, na pyly, na zvířátka a někdy na novináře. Nebo na ty, kteří si na novináře hrají. Pomalu začínám chápat některé politiky, kteří se o novinářích vyjadřují nehezky.
 
Před cca 5. lety jsem se stáhl z komunální politiky, protože jsem čelil spolu s dalšími 22 zastupiteli žalobě za prodej pozemků. Kauza se v té době táhla již 5 let, velmi to zraňovalo mé blízké i mě. Kauza je po dalších 5. letech, tedy celkem za 10 let skončena. Soud nás zprostil obžaloby.
 
Rozhodl jsem se tedy, že voličům nabídnu své zkušenosti a kandiduji za ČSSD do zastupitelstva v Liberci. A žumpovody pracují. Teď se vrátím do doby před cca 4. lety, kdy jsem jako okresní předseda poskytl rozhovor redaktorovi internetového "Deníku referendum". Ve své naivitě jsem si myslel, že rozhovor poskytuji novinářovi, ale on to byl "rádoby novinář", který měl za úkol diskreditaci ČSSD v Liberci. Mou chybou bylo, že jsem si rozhovor nenahrál a že jsem nepožádal o autorizaci před uveřejněním. A tak se stalo, že jsem se z článku dozvěděl, že jsem obdivovatel diktátora Čaučeska.  Ve skutečnosti se jednalo o to, že jsem při tématu korupce v politice uvedl, že v Rumunsku zavedl Čaučesku princip rotace kádrů, aby se alespoň z části nemohly tvořit korupční vazby. Zároveň jsem i výslovně uvedl, že se jinak s jednáním rumunského diktátora neztotožňuji. Mimo jiné tento princip používají i velké nadnárodní společnosti i u nás v Česku. 
 
Dnes jsem se z článku jiného novináře znovu dozvěděl, že jsem obdivovatel rumunského diktátora. 
 
Vážení čtenáři, vážení voliči. Byl jsem a budu sociální demokrat. Nemám rád fašouny ať už z levého či pravého spektra politiky. Také přestávám mít rád ty takzvané novináře. Mám rád ty skutečné novináře, kteří mají čest a morálku a snaží se přinášet objektivní zprávy.
 
V Liberci 25. září 2018,
 
Váš Milan Šír, kandidát do zastupitelstva Statutárního města Liberec na kandidátce č. 12 - ČSSD