Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Sociální demokraté si připomněli 73. výročí konce druhé světové války

Út 8.května 2018

V zastoupení krajského předsedy ČSSD MUDr. Jana Mečla, okresní předsedkyně Mgr., Bc. Pavly Řechtáčkové, funkcionářů a členů strany jsme si připomněli památný Den vítězství 73. výročí konce druhé světové války v Evropě. Bylo to největší válečné střetnutí v dějinách lidstva, kde Češi bojovali proti německým nacistům ve válce jak na západní, tak i východní frontě. Za naši svobodu zahynulo 60 milionů statečných hrdinných lidí, a nelze si tento den s úctou a pietou nepřipomínat.

Slavnostní oslavy pořádalo Statutání město Liberec, zastoupené primátorem Tiborem Batthyánym,  spolu s 31. plukem radiační, chemické a biologické ochrany. Oslav se zúčastnil hejtman Libereckého kraje Martin Půta, zástupci různých dalších organizací i občané města.
 
Pietní akt se konal na vojenském hřbitově v Ruprechticích, kde byly položeny k uctění památky obětem války věnce a květiny. U památníku na Štefánikově náměstí následovalo vzpomínkové shromáždění s krásným doprovodným programem. Vzpomínkové akce byly ukončeny českou státní hymnou.
 
Česká strana sociálně demokratická v Liberci si s velkou úctou a vážností si připomněla tento významný den pro celé lidstvo !