Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Na co čeká ČSSD?

St 3.ledna 2018

Vývoj posledních dní dává jasnější obrysy toho, co zamýšlí ANO guru Babiš. Zpráva OLAFu bude zřejmě pro něj a jeho pravou ruku Faltýnka nepříjemným bombónkem. Proto se už nyní ozývají jejich výtky k OLAFu. OLAF je "mafiánskou" organizací, její vedoucí představitel je óbrkorupčník.
 
Včera večer jsem sledoval debatu v TV. Vyjádření jednotlivých aktérů bylo možné už dopředu odhadnout. Až na výjimku. Na zástupce v minulosti významné politické strany = ČSSD pana Chvojky. Jako člen ČSSD jsem se styděl za jeho ekvilibristické odpovědi na jednoduché otázky moderátora. Ten chtěl jen vědět oficiální názor ČSSD, ale nedozvěděl se jej.
 
Budeme mít sjezd. Jsem moc zvědavý, zda  se vše potřebné stihne projednat za jeden den. ČSSD musí vyslat svým voličům jasný signál. Signál o tom, že se znovu otevřela, že její vrcholní představitelé jsou schopni a ochotni naslouchat. Do čela ČSSD musí nastoupit lidé, kteří prošli jistou etapou praktického života, tedy že do vrcholové politiky nepřišli rovnou ze školních lavic, bez znalosti o čem ten život skutečně je.
 
Celá řada z nás dlouho jen kývala a nerozpoznala včas, do jaké propasti se vlivem nekompetentních rozhodnutí řady vedoucích politiků ČSSD řítí.
 
Byl bych rád, aby se někteří v těchto slovech poznali. Byl bych rád, aby se někteří zamysleli nad svým přístupem ke kritice z vlastních řad, kterou mnohdy nekompromisně umlčeli. Byl bych rád, aby zvážili, zda jejich účinkování v poslaneckých lavicích bude pro ČSSD přínosem.
 
Jsem možná naivní. mnozí z nich mají totiž hroší kůži. Uvidíme.
 
 
 
Milan Šír - předseda OVV ČSSD Liberec