Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Pro některé je demokratické rozhodnutí jen prázdným pojmem

Po 22.května 2017

V minulých dnech přineslo periodikum MF DNES dehonestující článek proti krajské organizaci ČSSD Libereckého kraje, týkající se návrhu kandidátky pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny PČR v Libereckém kraji za ČSSD. Byl jsem pověřen předsednictvem Okresního výkonného výboru ČSSD Liberec, abych na tento článek reagoval.
 
Je mi nesmírně líto, že někteří členové ČSSD v LK neunesli skutečnost, že většina členské základny si představuje složení kandidátky jinak než oni. Je mi líto, že se zaprodali novinám, které píší pod taktovkou „úhlavního přítele ČSSD“ A. Babiše.
 
Michal Kraus úspěšný „direktor“ kakaové firmy v Ghaně, Martina Rosenbergová, která při minulých senátních volbách propagovala kandidáta jiné strany, to jsou ztroskotanci, kteří nemohou přežít, že se zeměkoule točí jinak, než by chtěli oni. Přesto, že stanovy naší strany zapovídají „veřejné praní špinavého prádla“ ve veřejných médiích, poskytují tomuto médiu potravu umožňující štvavou kampaň poškozující volební úsilí ČSSD.
 
O konečném složení kandidátky pro nastávající parlamentní volby nejprve rozhodnou všichni členové ČSSD v kraji v korespondenčním hlasování. Následně rozhodnou voliči.  Na čelních místech návrhu kandidátky jsou oba současní poslanci Pavel Ploc a Lukáš Pleticha. Tím je oceněná jejich dosavadní práce v parlamentu. To, že na první místo kandidátky je navržena Michaela Marksová, je rozhodnutí demokratické většiny. Naši členové dopisovatelé MF DNES by měli toto respektovat. Místo jedovatých slin by se měli zapojit do úsilí krajské organizace ČSSD Libereckého kraje dosáhnout co nejlepší volební výsledek.
 
Co říci závěrem. Je mi s podivem, že na tento článek nereagovalo vedení ČSSD. Okresní organizace ČSSD Liberec chce být platnou v úsilí o dosažení co nejlepšího volebního výsledku v parlamentních volbách. Nedopustíme proto, aby nám to někteří kazili. Zmíněný článek je jen reálnou ukázkou, že se někteří řídí pořekadlem „když chcípla koza mě, ať chcípne i tobě“.
 
Jsem přesvědčen, že krajská organizace ČSSD LK navrhla silnou kandidátku. Jsem přesvědčen, že členové ČSSD LK v korespondenčním hlasování potvrdí její složení. Jsem přesvědčen, že ČSSD ve volbách do PS PČR v Libereckém kraji bude úspěšná.
 
 
Milan Šír – předseda OVV ČSSD Liberec