Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Myšlenky

St 22.března 2017

V jednom díle Jaroslava Haška se píše .........Svejku, máš rád Turky, ty psy pohanský ..... On asi problém s Tureckem není nic nového. Vždyť se v minulosti dostali až k Vídni. Nebudeme se moc pitvat v historii, spíše se věnujme té současné problematice. Svět bojuje proti IS a našimi spojenci jsou Kurdové. Pomáhají nám porážet IS, z druhé strany je však bombarduje Turecko, které má s Kurdy problém. Ten problém nastal v době po 1. světové válce, kdy nebyl vytvořen stát Kurdů, mohl se případně jmenovat Kurdistán. Pokud někdo otevře tento problém, chce o něm diskutovat, Turecko se ozve, že to je zasahování do jejich vnitřních záležitostí. Turci jsou - nebo nejsou našimi spojenci ? Myslím si, že se Turecko vzdaluje demokracii. Problém s Tureckem má Dánsko, Spolková republika německa, Holandsko. Turecký prezident říká, že ... Evropa je fašistická a krutá ... Přitom jeho stoupenci v Evropě zastrašují jeho odpůrce, jsou vyhotovovány seznamy odpůrců. Jsem přesvědčen, že tzv. pokus o puč v roce 2016 byl efektní tyjátr, který měl jediný cíl, umožnit změnit demokratickou zemi v autokratický režim.
 
Jsme evropané, žijeme v demokracii a musíme udělat maximum pro to, aby jsme se nevrátili do dob, kdy byli lidé pronásledováni za to, že nevyznávají to správné náboženství, že jsou ateisté, že nemají rádi toho správného vůdce, že jsou bílí, žlutí, černí, homosexuálové, nebo že se chtějí oblékat jinak.
 
Mám seznam zemí, kde bych nechtěl žít ( Severní Korea, Irán, Sýrie a další). Ten seznam myslím rozšířím o Turecké. Mají sice hezké moře, hory, ale i u nás máme Lipno, Krnonoše a mnoho dalších krás. V Turecku pomalu ale jistě sílí vliv kléru. Je to zřejmě přání většiny národa. Ano, je to jejich právo. Nedivím se představitelům západoevropských zemí, kde žije sinější turecká menšina, že nechtějí ve svých zemích Erduanovu propagandu.
 
Musíme vytrvat ve snahách porazit IS. Musíme stabilizovat státy odkud do Evropy proudí uprchlíci. Co ale nesmíme je podlehnout výhružkám Turecka.
 
Váš
Milan Šír