Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Demokracie je drahá

St 15.března 2017

Když před obyčejným smrtelníkem, který pracuje v supermarketu za 15.000,-Kč bruto, MILION, ježí se mu vlasy. Když řeknete MILIARDA, je to pro něj sci fi. Na falešnou strunu zvanou závist začali v poslední době drnkat pan AB a jeho slouhové. Je to tak velmi snadné využít lidské slabosti pro své mocenské plány. Proč bychom měli mít parlament plný darmožroutů, kteří nám ujídají z našeho společného. Pan AB nevrhuje jen 100 členný parlament . Lidé my tím ušetříme takových moc korunek !!!!!!! Ty politici ať dou rači někam pržádně makat. Paní prodavačko vy tomu myslím rozumíte. Já si u vás koupím lízátko, budete mít větší tržbu. Populizmus, populizmus a ještě jednou populizmus. Tomu se čelí velmi obtížně. Co kdyby někdo vytáhl dvojité eso. Já bych úplně zrušil obě komory parlamentu a zavedl bych přímou volbu premiéra a vlády. Úspora by byla absolutní.
 
A teď vážně. Takové pohrávání si s demokracií je trestuhodné. Je to její vážné ohrožení. Ano, demokracie stojí peníze. My je ale musíme vynakládat. Nechtěl bych se jednou probudit, otevřít noviny a přečíst si, že doživotní prezident a premiér ( funkce byly nedávno spojeny z důvodu úspor při volbách )pan AB musel na základě dekretu prezidetna a premiéry jmenovat dva členy vlády za ministry zemřelé sešlostí věkem.
 
Pro nadcházející parlamentní volby musí ČSSD sestavit kvalitní kandidátky a předstoupit před občany se srozumitelným programem, s programem, který bude sto čelit populizmu páně AB a jemu podobných.
 
 
Milan Šír - předseda OVV ČSSD Liberec, člen ÚVV ČSSD