Česká strana sociálně demokratická, ČSSD, Liberecký kraj

Česká strana sociálně demokratická

Liberecký kraj

Aktuálně


Evropo kam kráčíš

Út 14.března 2017

Před chvílí jsme se na internetu dozvěděli, že europoslanci ( tedy kromě českých ) schválili směrnici omezující držení střelných zbraní. Již předtím měly některé evropské státy poměrně přísné předpisy pro držení střelných zbraní. To, že se omezí držení některých zbraní, nezlepší situaci v oblasti teroristických útoků.

1. Terorista, pokud použije střelnou zbraň zřídka použije legálně drženou a tedy registrovanou zbraň.

2. Toto restriktivní opatření dozajista přinese rozvoj černého trhu se střelnými zbraněmi.

3. Položme si otázku, čím jsou páchány teroristické útoky. Střelné zbraně rozhodně nejsou převažující druhem zbraně. Těmi jsou motorová vozidla, letadla, výbušniny, chemické látky a jedy.

4. Na internetu či v nějaké obskurní tiskovině snadno najdeme návod na výrobu výbušnin ze zcela běžně dostupných surovin ze suprmarketu.

Jaké by mohlo být východisko ?

Ponechme jednotlivým státům svobodné rozhodování o tom, jaké střelné zbraně budou v té které zemi povoleny. Zaveďme přísnější posuzování, zejména z lékařského hlediska, kdo bude moci požádat o zbrojné průkaz a zbraň držet. Rozšiřme dobu praktického proškolování žadatele o zbrojní průkaz, zejména výcvik v praktickém používání zbraní. Přijměme přísnější kritéria, kdy po spáchání násilných trestných činů nebo opakovaně přestupků bude občanovi stanoven doživotní zákaz držení zbraně.
Nejsem držitelem zbrojního průkazu, nejsem ani lobista výrobce či prodejce zbraní. Jsem občan, kterému příjde toto rozhodnutí europoslanců hloupé a unáhlené.

Děkuji všem českým europoslancům, kterí se vzepřeli a hájili zájmy českých občanů. Děkuji zejména ministru vnitra Milanu Chovancovi, který se postavil do čela odporu proti přijetí této směrnice. Prosím vás o jedno. Podnikněte všechny možné pokusy, zak zvrátit přijetí této bl... do právního řádu našeho státu.

 

Váš

Milan Šír - předseda OVV ČSSD Liberec